Brloh

Video zde

 


 

Soutěže Brloh jsme se účastnili s jedním týmem již loni, v letošním roce úlohy začaly řešit dokonce dva týmy. Letos se soutěže také zúčastnil rekordní počet týmů, v kategorii základních škol jich bylo 303. Soutěž skutečně není jednoduchá, na každý ze tří týdnů dostanou týmy 10 velmi záludných logických a šifrovacích úloh. Pro jeden tým byla soutěž nad jejich momentální síly, takže třetí internetové kolo zdárně dokončil pouze tým Klobásky (Tomáš Bartusek, Denis Kurka, Filip Růžička, Matyáš Svrček), který postoupil do Malého finále.

Na Malé finále se tým musel sejít odpoledne, úlohy byly zpřístupněny pouze na dvě hodiny. Týmy měly k dispozici stejně jako v základních kolech veškerou dostupnou techniku a internet, ale i přesto byly některé úlohy tak záludné, že se je v daném časovém limitu nepovedlo vyřešit. Nicméně 11 úloh z 20 znamenalo posun pořadím - z průběžného 14. místa na šesté. To bylo úžasné, zajistili jsme si tím postup do Velkého finále v Brně.

Velké finále bylo neuvěřitelné. Sedm týmů ze základních škol a sedm týmů z gymnázií se sešlo v aule a mělo 2,5 hodiny na luštění, a tentokrát bez jakýchkoliv berliček v podobě kalkulaček či internetu, účastníci si museli vystačit se svými mozky. O to cennější je konečné umístění. Z konkurence nejlepších týmů z celé republiky se tým z naší školy umístil na neuvěřitelném 2. místě. 

Tady tomu pořád ještě nemůžou uvěřit.


Ajťák se nezapře. Přece si do vlaku nevezme nějaká šuntová sluchátka :-)

Je vidět, že do Brna vezu fakt elitu. Matyáš hned v prvním vlaku upozorňuje na nutnost vyhazovat pouze správné tvary. Takže se bavíme tím, jak vyhazované odpadky natočit tak, aby odpovídaly zadání.

Ve vlaku domů už je to fakt výzva...

Ovšem výzvy nás neděsí. Rozhodně ne FIlipa, který výherní hlavolam vyřešil po svém. Nůžkama.